Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat mūsu NOTEIKUMIEM UN NOSACĪJUMIEM

+ 371 25599801

  I-V 9.00 - 18.00

Rakstiet mums
Informācija Par mums

Dārzkopības portāls

lai veselīgi augtu, krāšņi ziedētu, bagātīgi ražotu

Otrdiena, 23. jūlijs
Magda Magone Mērija

Ziedi līdz vēlam rudenim: labākie augi krāsainai rudens puķu dobei TOP6

Ziedi līdz vēlam rudenim 5 labākie augi krāsainai rudens puķu dobie TOP6
Visvairāk priecājamies par visagrāk pavasarī ziedošajām pavasara puķēm un pēdējiem košiem ziediem pirms ziemas iestāšanās. Tumšajā rudens sezonā vēlu rudenī ziedošās puķes puķu dobēs izskatās kā brīnums. Izvēloties izturīgākos un skaistākos augus, varēsiet apbrīnot eleganto puķu dārzu līdz ziemas salam.

1.      ZIEMASTERES- Miķelīši
Šos ziedus sauc dažādi – septembra ziedi, oktobra ziedi. Un var būt arī novembra ziedi (atkarīgs no rudens), jo daudzgadīgās asteres ir augi, kas zied līdz vēlam rudenim, pirms sniega. Krūms, kas “šūpojas” līdz pusotram metram, ir blīvi nokaisīts ar mazām “margrietiņām”. Rozā, violeta, aveņu, zila, balta. Arī vāzēs – miķelīši ilgi stāv vāzē, ja pastāvīgi maina ūdeni. Miķelīši nav kaprīzi: tās labi aug jebkurā augsnē, pacieš minimālu laistīšanu, augi nebaidās no rudens salnām Augs ir viegli pavairojams, sadalot krūmu un ātri aug. Miķelīšiem stublājs no apakšas ir kails, tāpēc to priekšā esošajās kompozīcijās labāk dekoratīvos nolūkos stādīt citas zemas ziemcietes.
https://www.darzaabc.lv/lv/search?q=J%C4%80N%C4%AATIS

2.      SAMTENES - dabiskie insekticīdi
Arī ļoti vēlā rudenī samtenes uzmundrina garastāvokli, it īpaši vēlā rudenī- tikai jāredz to dzelteni oranžās cepurītes. Ne visiem patīk ziedu spēcīgais pikantais aromāts, bet kāds labums no augiem- gan atbiedējot kaitēkļus, gan dziedējot augsni, jo tur, kur tās zied, nav nematožu. MAZPRASĪGAS!  Tās aug un zied no vasaras sākuma līdz ziemas salam praktiski bez aprūpes. Samtenes ir viegli audzēt, sējot sēklas puķu dobē. Bet, lai samtenes agrāk sāktu iepriecināt ar savu ziedošo izskatu, to audzē ar stādiem.
https://www.darzaabc.lv/lv/preces/samtenes-samtenu-seklas


3.      VERBENAS BUENOSAIRESAS
Buenosairesas verbenas ir ļoti populāras ainavu arhitektu un dizaineru vidū. Aristokrātiski ziedi uz augstiem (līdz 1,5 m) kātiem, gandrīz bez lapām, vainagojas ar ceriņu-violetiem lietussargiem ar mazām ziedkopām. Gaisīgs zieds, kas rotās rudens puķu dārzu no augusta līdz vēlam rudenim. Verbena bonarensis audzē ar stādiem kā viengadīgu augu. Ziedi nav kaprīzi. Tas labi pacieš karstumu , sausas vietas, mitruma trūkumu, augs jebkurā augsnes.
https://www.darzaabc.lv/lv/search?q=BUENOS


4.      HELĒNIJAS
Ziedošās helēnijas arī vēlā rudenī priecēs ar dzeltenām, oranžām, brūnām ziedkopām, no augusta līdz oktobra beigam-novembrim. Helēnijas aug ātri: pēc 3-4 gadiem sulīgs krūms ir jāpārstāda. Vislabākā vieta helēnijām ir kā fona augam. Ziedi, spilgto krāsu dēļ,  labi izskatās grupu stādījumos. Tās ir lieliskas dekorētājas neizskatīgām dārza vietām.
https://www.darzaabc.lv/lv/search?q=HEL%C4%92NIJA

5.      Dekoratīvie kāposti
No septembra līdz sniegam puķu dārzā zied “rozes”. Krokainās, mežģīņotās zaļās, tumšsarkanās, dzeltenās, purpursarkanās, baltās un daudzkrāsainās dažādu formu lapas ir dekoratīvie kāposti. Jo aukstāks ārā, jo spilgtākas ir tās milzu “ziedlapiņas”. Novembrī dekoratīvie kāposti kļūst par pirmo skaistuli puķu dobē, kas izturēs pat – 100C grādu salu! Dekoratīvie kāposti kopā izskatās lieliski, pat viena kāpostgalva atstāj iespaidu un atdzīvina blāvu rudens ainavu.
https://www.darzaabc.lv/lv/preces/dekorativie-kaposti-dekorativo-kapostu-seklas

6.      FizĀlis dekoratīvais
Ķīniešu laternas jeb fizāļi rotās dārzu līdz vēlam rudenim nevis ar ziediem, bet ar augļiem. Augļu spilgti oranžās, dzeltenās un oranži sarkanās cepurītes klusi “čukstēs” vējā. Fizālis puķu dobē var izturēt visu novembri, atgādinot liesmas uz balta sniega. Ķīniešu laterna ir mazprasīgs augs, kas ātri pārņem teritoriju ar sakneņiem. Mīl sauli, bet var augt daļēji ēnā.
https://www.darzaabc.lv/lv/search?q=FIZ%C4%80LIS

Saistītie raksti

samtenes sarga darzu un siltumnicu
 

Samtenes - AUGU AIZSARDZĪBAI DĀRZĀ un SILTUMNĪCĀ

Samtenes - augu aizsardzībai un augi augu aizsardzībai pret kaitēkļiem. Kaitēkļi parasti strādā kā atkritumu savācēji, tāpēc uzbrūk novājinātiem, nepareizi barotiem un nekoptiem augiem. Ja kaitēkļu ir par daudz, tie jāierobežo, bet labāk to darīt ar dabiskiem līdzekļiem. 

Vairāk
saurlapu siklapu sikziedu samtenes pukes
 

Šaurlapu samtenes - vasaras puķes

Sīkziedu samtenes, šaurlapu samtenes, smalklapu samtenes, sīklapu samtenes…tik daudz nosaukumu smaržojošām, ilgstoši ziedošām, dārzā ļoti nozīmīgām samtenēm, kas noder pret nematodēm un citiem kaitēkļiem, ir izcils nektāraugs un zaļmēslojuma augs.

Vairāk
Verbenas
 

VERBENAS

Košas, izteiksmīgas, taureņu un bišu aplidotas. Bagātīgi un ilgstoši zied no jūnija vidus. Nektāraugs.

Vairāk

Saistītie produkti

Akcija

janitis krasnais krasna janisa seklas
Skatījumu skaits : 1254

JĀNĪTIS krāšņais. Krāšņā jānīša sēklas 0,2g

(Erigeron x hybridus)

40-80cm augstas ziemcietes. Zied VIOLETIEM ziediem uz gariem ziedkātiem. Smalkas, cieši sakopotas ziedlapiņas, ziedu diametrs 2,5-3,5cm. Puķu dobēm un grieztajiem ziediem.

0,90 €   0,61 €
Ielikt grozā
kaposti dekorativie zemie dekorativo kapostu seklas
Skatījumu skaits : 919

Kāposti DEKORATĪVIE zemie. Dekoratīvo kāpostu sēklas 0.3g

(Brassica oleracea L.)

Dekoratīvie kāposti var kalpot kā lielisks akcents citiem augiem dārzā, piemēram, košajām samtenēm vai krizantēmām. Dekoratīvie kāposti ar savu košo lapu krāsojumu efektīvi izskatās rudenī, kad kokiem sāk krāsoties lapas.

1,18 €  
Ielikt grozā
verbenas buenoairesas patagonijas verbenu seklas
Skatījumu skaits : 770

Verbenas BUENOAIRESAS (PATAGONIJAS). Verbenu sēklas 0,1g

(Verbena bonariensis)

Buenosairesas jeb Patagonijas verbēna. Eksotiskas viengadīgas vai daudzgadīgas puķes. 80-120cm augstas ar violetām ziedkopām. Zied no jūlija līdz pirmajām salnām. Iecienīts augs augstajās puķu dobēs. Ziedus apciemo tauriņi.

1,02 €  
Ielikt grozā
samtenes lielziedu albatros samtenu seklas
Skatījumu skaits : 604

Samtenes lielziedu ALBATROS. Samteņu sēklas 0.2g

(Tagetes erecta fl.pl)

Lielziedu samtenes "ALBATROSS", krēmkrāsas ziediem. Viengadīga vasaras puķe. Samtenes ar pildītiem, krēmbaltiem ziediem, augstums 40-50cm. 

1,52 €  
Ielikt grozā
samtenes augstas klaun samtenu seklas
Skatījumu skaits : 567

Samtenes augstās KLAUN. Samteņu sēklas 1g

(Tagetes erecta fl.pl)

Augstās samtenes ar interesantiem svītrotiem, divkrāsu, raibiem ziediem. Krūmi 60-80cm augsti.

0,79 €  
Ielikt grozā
garsvielu samtene garsvielu samtenes seklas
Skatījumu skaits : 534

GARŠVIELU SAMTENE. Garšvielu samtenes sēklas 0,5g

(Tagetes lucida)

JAUNUMS! GARŠVIELU JEB MEKSIKĀŅU SAMTENE! Garšvielu samtenes lapām ir estragonam līdzīgs aromāts ar anīsa nokrāsām, un tas ir ienācis stādaudzētavu tirdzniecībā Ziemeļamerikā kā estragona aizstājējs. No garšvielu samteņu ziediem gatavo tējas vai garšvielas. Sau

4,15 €  
Ielikt grozā
samtenes augstas lielziedu alaska samtenu seklas
Skatījumu skaits : 284

Samtenes augstās lielziedu ALASKA. Samteņu sēklas 2g

(Tagetes patula)

Viegli audzējamas lielziedu augstās samtenes CITRONDZELTENĀ krāsā KROKOTĀM ziedlapiņām

0,96 €  
Ielikt grozā
janitis krasnais roza krasna janisa seklas
Skatījumu skaits : 222

JĀNĪTIS krāšņais ROZĀ. Krāšņā jānīša sēklas 0,5g

(Erigeron speciosus)

40-80cm augstas ziemcietes. Zied ROZĀ ziediem uz gariem ziedkātiem. Smalkas, cieši sakopotas ziedlapiņas, ziedu diametrs 2,5-3,5cm. Puķu dobēm un grieztajiem ziediem.

0,97 €  
Ielikt grozā
helenijas rudens mix heleniju seklas
Skatījumu skaits : 2497

Helēnijas RUDENS Mix. Helēniju sēklas 0.5g

(Helenium autumnale)

Rudens helēnijas. Ziemcietes. Daudzgadīgas puķes, zied dažādu krāsu ziediem no jūlija līdz oktobrim. Nektāraugi- ziedi piesaista bites, taureņus. 

0,93 €  
Ielikt grozā
verbenas buenoairesas dienvidamerikas verbenu seklas
Skatījumu skaits : 467

Verbenas BUENOAIRESAS (DIENVIDAMERIKAS). Verbenu sēklas 0,2g

(Verbena bonariensis)

Buenosairesas jeb Patagonijas verbēna. Eksotiskas viengadīgas vai daudzgadīgas puķes. 80-120cm augstas ar violetām ziedkopām. Zied no jūlija līdz pirmajām salnām. Iecienīts augs augstajās puķu dobēs. Ziedus iemīļojuši tauriņi.

1,19 €  
Ielikt grozā